RSS

betonowe schody zewnętrzne-czym wyłożyć

Mefisto...diabeł czy anioł?


Temat: d21 - z garazem
Ytong 36,5 cm jednowarstwowa ściana. Ale nie tu jest różnica moim zdaniem. Np. kwestia drzwi wewnętrznych. W kosztorysie drzwi były za 5000. Przy 12 bodaj skrzydłach daje to cenę 412 PLN za jeden komplet: skrzydło + ościeżnica wraz z monatażem. To nierealne - najtańsze porządne drzwi kosztują conajmniej o 100 PLN więcej. Na 12 sztukach to już 1200. No i po 100 za mnotaż - razem 2400 więcej. No i robi się 7400 a nie 5000. I tak jest z każdym elementem wyposażenia. Kolejny przykład: wyposażenie kuchni. Zauważ, że kosztorys nie obejmuje ceny szafek na wymiar ani AGD. Samo wyposażenie kuchni - skromne i jeszcze nie kompletne kosztowało mnie 10 000 PLN. Schody: w kosztorysie są za 4500. Za taką cenę masz betonowe schody wyłożone samodzielnie położoną najtańszą wykładziną. Chcesz dać drewniane obłożenie lub schody drewniane - cena skacze o 50%. Czy wiesz ile potrzebujesz lamp: wiszących i kinkietów do całego domu ? Ja też nie wiedziałem. Samo oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne - tanie, choć nie tandeta kosztuje około 2500.
Generalnie wykończenie i wyposażenie daje końcową cenę.
Powiem tak: dom ma 150m2 powierzchni użytkowej. Licz po 2000/m2 -to REALNA cena.
Nie piszę tego żeby zniechęcać czy straszyć - dom jest super i warto ponieść wiele wyrzeczeń, żeby w nim mieszkać. Ale trzeba to dobrze wyliczyć. Ja do podanego przez Muratora kosztorysu (u mnie było 220 000 PLN) dodałem 30% dla bezpieczeństwa i wyszło mi 280 000. Budżet zrealizowałem i mieszkam, choć w domu brak jeszcze paru rzeczy: garażu, kominka, parkietów wyposażenia dużej łazienki. No i zero mebli poza kuchnią.

Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=4615Temat: remont zewnętrznych schodów do piwnicy
Witam,
Posiadam na froncie domu (szeregowiec, strona południowa) balkon, a pod nim zejście do piwnicy. Wygląda to mniej więcej tak: http://img266.imageshack.us/img266/4931/wejscie.png
Poza schodami, cały niebieski plac jest zadaszony przez balkon. Przed drzwiami w zejściu znajduje się kratka odpływowa. W tym samym miejscu tylko piętro wyżej znajdują się drzwi balkonowe. Balkon posiada próg ok 6 cm między płytką, a linią drzwi balkonowych.
Obecnie chodnik, balkon, schody, ściany i posadzka w zejściu, są wyłożone płytkami. Płytki były zakładane ok 5 lat temu i obecnie z powodu mrozów, prawie połowa z nich 'unosi się w powietrzu'.
W sezonie letnim-remontowym zakładamy remont. Ze względów finansowych muszę go zrobić sam.
Planuję skuć, lub pomóc odpaść wszystkim płytkom.
Chodnik będzie skuty, a w jego miejsce będzie położona kostka.
Na balkonie chcemy założyć gres polerowany. Gres będzie zakładamy przez glazurnika, natomiast moje pytania dotyczą przygotowania balkonu.

1. Część z płytek już odpadła i widać ubytki w wylewce (nie jestem budowlańcem więc proszę o wyrozumiałość przy nazewnictwie) na jego krawędziach. Czym uzupełnić i wypoziomować balkon po skuciu płytek?
2. Na ścianie znajduje się kołnierz z płytek. Problem w tym, że znajdują się one na ścianie, czyli przyklejone są do tynku, na siatce, na styropianie. Jak odkuć te płytki nie niszcząc styropianu. Jak zabezpieczyć tą powierzchnię?
3. Czym zaizolować balkon? Słyszałem o foliach w płynie. Ktoś może podać szczegóły (nazwa, cel stosowania, metoda kładzenia)?
4. Czy istnieje możliwość zabezpieczenia gresu lub przynajmniej fug? Czy można na fugę nałożyć żywicę epoksydową? Jeden z sąsiadów ma podpiwniczony taras, obłożony jakimiś stylowymi kamiennymi płytami, a na to wylaną jakąś żywicę. W każdym bądź razie jako jedyny od ponad 15-stu lat nie miał przecieków i nie musi robić remontów, czego wszyscy mu zazdrościmy. Jak to będzie wyglądać (błyszczeć? matowieć?). Z chęcią posłucham dyskusji i rady odnośnie żywicy lub podobnych materiałów na balkonie.
5. Pytanie pokrewne z punktem 4. Na ścianki, schody i posadzkę w zejściu nie chcemy już kłaść płytek. Czym pomalować (estetyka), a następnie zabezpieczyć powierzchnię betonową na zewnątrz? Pokrycie schodów i posadzki nie powinno przypominać lodowiska przy lekkim zawilgoceniu. Dobrze, żeby powierzchnie był łatwo zmywalne ponieważ w zejściu lubi się zbierać jesienny bałagan.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=159156


Temat: Dostalem taki kosztorys - bardzo wygorowany ?
1
-zebranie humusu
-wykonanie law fundamentowych i fundamentow
-budowa scian zewnetrznych i wewnetrznych
-wykonanie stropu Teriwa
-sciany kolankowej i wienca
-wymurowanie kominow
2
-wykonanie tynkow wewnetrznych z gladzia gipsowa
-wylanie podkladu pod posadzki
-wykonanie posadzek
-wykonanie ocieplenia wiezby (welna laty folia paro izolacyjna)
-montaz plyt kartonowych
3
-wykonanie okablowania rtv, telekomunikacyjnego, instalacji alarmowej, i wszystkich robot elektryczny
-wylozenie kostki z bramy do garazu (okolo 25m)
-polozenie styropianu i masy akrylowej
-wylanie betonu pod taras i schody
-oblozenie schodow wejsciowych tarasu i fundamentow terakotom
-wykonanie wiezby
-polozenie foli paro przepuszczalnej kontr lat i lat, przykrycie dachowka
-montaz okien dachowych
-wykonanie obrobek blacharskich i montaz rynien
-wykonczenie kominow poza dachem
-wykonanie podbitki
4
-roboty hydraulczne z montarzem pieca
-wykonanie instalacji CO
-wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej
-wykonanie szamba ekologicznego
-wykonanie bialego montazu(montaz umywalek brodzika sedesu wanny bidetu kabiny)
5
-polozenie plytek ceramicznych na scianach i terakoty na posadzce
-montarz okien i drzwi
-malowanie pomieszczen
-wykonanie kominka
-polozenie klepek drewnianych

i za to wszystko wykonawca chce oczywiscie informujac ze jest drogi bo ma tyle robot ze ...... ale jest sprawdzony polecony etc ale wracajac do tematu chce za sama robocizne 170000
Projekt jest rzeczywscie dosc trudny bo ma kolanka na roznej wysokosci rozne stopnie pochylu dachu etc. dlatego tez bym niechcial brac byle kogo , a tamten wykonawca zna projekt od podszewki bo wybudowal 3 takie domki, sprawdzilem zrobil to rzezcywiscie dobrze .... ale ... ta cena
Ale sie rozpisdalem ......
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=48114